Web Tasarım

SRT Web Tasarım

Srt olarak bizler, her web tasarımını bir proje olarak nitelendirerek aşağıdaki adımlardan oluşan bir yol takip ederiz." Tüm müşterilerimizi öncelikle Internet'ten nasıl ve hangi yöntemler ile en ekonomik sekilde yarar saglayacakları, nasıl en yüksek faydayı elde edebilecekleri konusunda bilgilendirirken, çalısma konuları, sektörü, ürünleri ve hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi ediniriz. Bu toplantı sonucu, izlenecek internet politikası belirlenmiş olur. " Vereceğimiz hizmetlere ilişkin konuların belirlenmesi ve ardından prensip anlaşması ile birlikte, müşterimizin kurumsal kimliği, vizyonu, hedefleri, önerilerimiz ve müşterimizin talebi ile saptanan internet politikası doğrultusunda web sitesinin içeriğini birlikte tespit eder, müşterimizden web sitesinde kullanılabilecek her türlü görsel malzeme ve basılı bilgiyi teslim alırız.

Web sitesinin içeriğinin belirlenmesi ve web sitesi tasarımında kullanılabilecek görsel malzemenin (resim, dia, broşür, metin v.b.) bilgisayar ortamına taşınması ile birlikte tüm bu öğeleri birleştirerek web sitesinin altyapısının oluşturulması için ön çalışmayı başlatırız. Bir web sitesinin en önemli unsuru olan ve web sitenize ulaşan Internet kullanıcılarının web siteniz içinde kaybolmadan, istedikleri bilgiye hemen ulaşmalarını sağlayacak dolaşım "navigasyon" altyapısını kurar, kullanılacak teknolojiyi belirler, test eder, bu altyapıda kullanılabilecek görsel malzemenin seçimini yaparız. Eğer elektronik ortama taşınan ve web sitenizde kullanılması planlanan görsel malzeme, amaçlanan görsel/işlevsel bütünlüğü ile uyumsuz ya da kurduğumuz navigasyon altyapısı için yeterli değil ise, proje başlangıcında belirlenen internet politikanıza, şirket vizyonunuza, ürün, hizmet ve servislerinize uygun yeni navigasyon araçlarının (düğmeler, menüler v.b.) ve diğer grafiksel ögelerin (arka plan, zemin, grafikler, resim v.b.) kullanım amacına en uygun tasarımlarını, en uygun teknoloji ile üretiriz.

Web sitenizin ve sayfalarının HTML programla dili ile üretilmesi sırasında ve öncesinde gözlemlediğimiz, sürekli kontrol ettiğimiz bir başka ayrıntı ise her sayfanın en kısa sürede Internet kullanıcılarına görüntülenmesini sağlamaktır. Bunun için web sayfalarınızda yer alan grafik öğelerin optimize edilmiş formatta kullanılarak hızlı yüklenmesini sağlar, sayfalarınızın gereksiz HTML yazılım kodları ile doldurularak yavaş yüklenmesinin önüne geçeriz. Sözleşme koşullarına uygun olarak üretilen ve ara aşamalarında onayınız alınıp, kontrolleri tamamlanmış olan web siteniz, yalnızca sizin ulaşabileceğiniz bir internet adresinde, gerçek internet koşullarında incelemenize sunulur ve yayınlanabilir talimatınız ile internet üzerinde bulunması gereken adrese taşınarak teslim edilir.Srt, bundan sonra ki süreçlerde web sitenizin arama motorlarına kaydedilerek kullanıcılara ulaşması sağlanırken, bir yanda da gelişen teknoloji ve sektörel haberleri, sitenizin ziyaretçi sayısını belirten günlük, haftalık ve aylık raporları düzenli periyodlarla tarafınıza ulaştırır.